דיאטה דלת שומן או דלת פחמימות: באיזו דיאטה כדאי לבחור ?

מה יותר עדיף לצמצם פחמימות, להקטין את כמות הקלוריות שאנו אוכלים או בכלל לוותר על פחמימות בחלק מארוחות היום ולצרוך יותר סטייקים ומוצרים חלב עתירי שומן… למעשה יש כאן תשובה מאוד ברורה !  והיא תלויה קודם כל במטרה שלכם, בנוסף איזו דיאטה טובה יותר דיאטה דלת שומן או דלת פחמימות ?  כל התשובות נמצאות כאן.

בשנים האחרונות ישנן מספר מגמות עיקריות בעולם הדיאטות: דיאטה דלת שומן – דיאטה קלאסית המבוססת על ספירת קלוריות וצמצום מקסימלי של אחוזי השומן בתפריט. מגמה נוספת הינה דיאטה דלת פחמימות שבה כבר נוכל למצוא מספר גישות שונות הכוללות דיאטה מתונה יותר, צמצום והגבלה בכמות הפחמימות בתפריט עד למינימום פחמימות.

זה לא משנה באיזו דיאטה נבחר, כמעט בכל דיאטה נוכל למצוא את המאמינים והמכורים ואף את ההפך הגמור, אלו המבקרים את הדיאטה ושאינם מאמינים כי תיצור שינוי ואף תגרום נזק.

מהי דיאטה דלת שומן:

העקרון המרכזי של דיאטה דלת שומן שצריכת השומן היומית לא יכולה לעלות על 30% אחוז מסך הקלוריות.הדיאטה כוללת שומנים בריאים כגון: אבוקדו,אגוזים,שמן… רוב התפריט מבוסס על ירקות ופירות, בקר רזה ועוף ללא עור. מוצרי החלב דלי שומן בדרך כלל עד 5%.צורת הבישול המועדפת הינה צלייה,בישול ואפיה ואף נמנעים מטיגון או תוספת שמן במהלך הבישול. 

מהם היתרונות של דיאטה דלת שומן ?

הרעיון המרכזי של דיאטה דלת שומן הגיע מהודו ובשנים האחרונות הפך להיות פופלרי בכל העולם. ישנם חילוקי דעות ואף לא קצת מאמרים בנושא היתרונות או החסרונות של דיאטה דלת שומן. הטענה המרכזית הינה שעל ידי הפחתת קלוריות ישנה שריפת שומנים גבוה יותר וכך לגוף קל יותר לאבד משקל עודף.

מהם ההיבטים הפחות טובים?

ישנם דעות רבות לגבי טיב הדיאטה, בהיבט הפחות חיובי נוכל לשמוע על כך שהדיאטה אינה מאוזנת, ישנה פגיעה לרעה במטבוליזם (קצב חילוף החומרים של הגוף). הדיאטה פחות מתאימה לאנשים שעובדים בלילה ואינם יכולים לאכול אחרי שעות הערב.

Call Now Button